INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si të fitojmë lekë vetëm duke ecur? Zbuloni si

Si të fitojmë lekë vetëm duke ecur? Zbuloni si

Publikuar më: 17:26 08-11-2018

Keni menduar ndonjëherë se si mund të fitoni lekë vetëm duke ecur? Ky aplikacion është zgjedhja e duhur. Sot flasim për SweatCoin, aplikacioni i cili e bën këtë gjë të mundur. Në puntatën e sotme datë 8 Nëntorë të Geek Room, Elvi na shpjegon se si të përdorim në mënyrën më të mirë aplikacionin. Aplikacioni është tepër i thjeshtë në përdorim dhe shumë efektiv. Por aplikacioni nuk është i disponueshëm për Shqipërinë.

Në këtë guidë do të ju shpjegojmë se çfarë duhet të bëjmë për ta shkarkuar. Ndiqni hapat e mëposhtme për të zbuluar si:

Instagram Banner

1. Duhet të ndryshojmë lokacionin e App Store ose Play Store me lokacion Itali. Në iOS: Settings>Apple ID>Itunes and App Store>ID Apple>View ID Apple>Region, dhe zgjidhni Itali.
Android: Play Store> Google Payments> Settings> Home address>Edit> Change address>Faqja Kryesore Play Store>Apps>All>Google Play Store>Clear Data. Dhe çdo gjë duhet të jetë në rregull.
2. Hapni App Store dhe kërkoni dhe shkarkoni SweatCoin
3. Hapni një account tek aplikacioni dhe jeni gati për ta përdorur
4. Tani mund të ktheheni në App Store dhe Play Store Shqipëtarë duke përsëritur hapin 1 por duke zgjedhur Albania.

Tani edhe ju mund të fitoni lekë thjeshtë duke ecur.

© insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0041580200195312