INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shumë hite të reja, por cila është kënga që do dëgjohet më shumë nga shqiptarët?! E zbuloni tani!

Shumë hite të reja, por cila është kënga që do dëgjohet më shumë nga shqiptarët?! E zbuloni tani!

Publikuar më: 16:32 29-05-2022

E keni parasysh shprehjen “çështje shijesh”? Epo, kështu është edhe muzika, dëgjon ato këngë që të pëlqejnë, qofshin ato këngë cilësore apo jo. Vera po afron dhe artistët shqiptarë po bëhen gati për të na e bërë më të bukur stinën e nxehtë, me hitet e tyre që do na shoqërojnë gjatë gjithë kohës në ambiene të ndryshme.

Emra të njohur të muzikës në vend si, Tayna Elvana, Dafina, Noizy, Majk, Elgit Doda kanë publikuar këngë të reja të cilat janë pritur mjaft mirë nga publiku.

Por cila është kënga që po dëgjohet më së shumti nga shqiptarët?

Bëhet fjalë për “Alpha e Omega”, bashkëpunimin e fundit të Tayna dhe reperit të ri Marin, këngë e cila në 2 ditë nga publikimi numëron mbi 1.2 milionë klikime.

Vendi i dytë mbahet nga projekti i Semit dhe Ron nën titullin “All your lovin”, ndërsa në vend të 3-të është një tjetër bashkëpunim i sukseshëm, pikërisht Noizy dhe Ardian Bujupi, që kanë bashkuar forcat në projektin me titullin.

vbn.png

Article Logic
Execution time: 0.0032188892364502