INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“Shtëpia e shqiptarit”, intv.al sjell detaje nga mbrëmja gala në Toronto me Lorik Canën [FOTO/VIDEO]

“Shtëpia e shqiptarit”, intv.al sjell detaje nga mbrëmja gala në Toronto me Lorik Canën [FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 13:20 09-10-2017

Nga 1 Tetori, të gjithë shqiptarët e Kanadasë kanë një shtëpi të përbashkët.

"Shtëpia e shqiptarit' është promocioni i një qendre komunitare për të gjithë bashkëatdhetarët që jetojnë atje. Toronto ishte vendi ku u mbajt mbrëmja gala me rastin e prezantimit të nismës në fjalë.  Të shumtë kanë qenë shqiptarët me banim në Toronto dhe rrethina që janë mbledhur për të qenë pjesë e kësaj mbrëmjeje të veçantë në të cilë Lorik cana u nderua me çmimin "Nder i Kombit". . Në këtë ngjarje kulturore, kanë marrë pjesë edhe figura të njohura shqiptare si futbolisti Lorik Cana, këngëtarja Era Rusi, apo kampioni në kickbox, Kristian Prenga.

22426083_10212281797673401_506490857_o.jpg

INTv sjell ekskluzivisht pamje nga momentet live të koncertit të zhvilluar që tregon qartë atmosferën e ngrohtë të krijuar./intv.al/

22385102_10212281797873406_2059699088_n.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0032110214233398