INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shpallen fituesit e 'Golden Globe 2019', ja lista e plotë [FOTO]

Shpallen fituesit e 'Golden Globe 2019', ja lista e plotë [FOTO]

Publikuar më: 14:18 07-01-2019

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve të Golden Globes 2019.

Në këtë event të madh u bë ndarja e çmimeve të filmave Hollywood-ian, ku yjet e kinematografisë nderohen për performancat e tyre më të mira dhe është një ndër ngjarjet më të rëndësishme zhvilluar në Amerikë. Të nominuarit ndahen në disa kategori në bazë të kategorive të filmave dhe të asaj që vetë ata paraqesin.

dhfghgjhff.JPG

Mëposhtë do të gjeni listën e plotë të fituesve.

Aktori me performancën më të mirë në një serial televiziv

Michael Douglas, The Kominsky Method

Filmi animuar më i mirë

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Seriali më i mirë televiziv- Dramë

The Americans

Aktori dytësor me performancën më të mirë në një film me seri, serial të shkurtër ose film të animuar për televizion

Ben Whishaw, A Very English Scandal

Aktori me performancën më të mirë në një komedi apo muzikal

Christian Bale, Vice

Fotografia më e mirë

Roma

Aktori me performancën më të mirë në një film me metrazh të shkurtër

Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Regjisori më i mirë

Alfonso Cuarón, Roma

Aktori me performancën më të mirë në një serial- komedi ose muzikal

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

Seriali më i mirë komedi apo muzikal

The Kominsky Method (Netflix)

Filmi me metrazh të shkurtër ose “Motion Picture” (filmi ku shfaqen imazhe qe krijojnë iluzione)

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Aktorja me performancën më të mirë në një Motion Picture- Komedi ose muzikal

Olivia Colman, The Favourite

Fotografia më e mirë- Komedi ose Muzikal

Green Book

Aktorja me performancën më të mirë në një Motion Picture- Dramë

Glenn Close, The Wife

Aktori me performancën më të mirë në Motion Picture- Dramë

Rami Malek, Bohemian Rhapsody

Fotografia më e mirë- Dramë

Bohemian Rhapsody

fhgmkfgf.JPG

Article Logic
Execution time: 0.0046899318695068