INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shkodër, shpërndante ‘ekstazi’ pranë shkollave, si ra në pranga 24-vjeçari [VIDEO]

Shkodër, shpërndante ‘ekstazi’ pranë shkollave, si ra në pranga 24-vjeçari [VIDEO]

Publikuar më: 11:08 28-05-2019

Rreth 990 tableta me lëndë narkotike e dyshuar ‘ekstazi’ janë sekuestruar nga policia e Shkodrës gjatë një kontrolli në afërsi të shkollave dhe universitetit.

Bazuar mbi provat e grumbulluara gjatë hetimit 3 - mujor me metoda speciale gjatë operacionit të koduar ‘Pedonalja’ është arrestuar një 24-vjecar me inicialet M.K.

Sipas bluve i riu shpërndante lëndë narkotike Ekstazi në afërsi të shkollave të mesme dhe Universitetit,

Gjatë kontrollit Policia i gjeti një sasi prej 310 copë tableta të dyshuara si lëndë narkotike "ekstazi", të cilat po i shpërndante.

Në vijim të kontrollit, në një banesë që ky i ri e mbante me qera, Policia gjeti edhe 11 qese farmaceutike me një total prej 680 copë tableta, të dyshuara si lëndë narkotike të llojit "ekstazi".

Article Logic
Execution time: 0.0038530826568604