INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shifra marramendëse, del një tjetër listë! Ja sa fitojnë këngëtarët SHQIPTARË për një koncert! Në fron qëndron…[FOTO]

Shifra marramendëse, del një tjetër listë! Ja sa fitojnë këngëtarët SHQIPTARË për një koncert! Në fron qëndron…[FOTO]

Publikuar më: 21:35 04-11-2019

Artistë shqiptarë dhe të Kosovës prej shumë kohësh janë duke fituar shifra të majme falë muzikës dhe koncerteve që bëjnë. Gjithmonë flasim për pazare që bëhen me euro, jo me lekë, dhe që fillojnë nga 2-3 mijë e sipër.

Para pak ditësh qarkulloi një status i ish-menaxherit të VIP-ave, Drin Zatriqi i cili tregoi se sa marrin këngëtarët shqiptarë për një koncert dhe sipas tij Tayna paguhej më shumë. ( e shihni këtu).

Mirëpo faqja e njohur e lajmeve rreth muzikës Hip Hop, “Hip Hop Shqip” ka publikuar një fotot ku tregon se kanë pyetur menaxherët e njohur të klubeve në Tiranë dhe Prishtinë të cilët kanë treguar se sa marrin realisht këngërët shqiptarë për një koncert.

Shifrat i keni më poshtë:

ozg.png

Article Logic
Execution time: 0.0034890174865723