INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shi dhe rritje temperaturash? Parashikimi i motit për nesër, ja çfarë pritet të ndodhë! [FOTO]

Shi dhe rritje temperaturash? Parashikimi i motit për nesër, ja çfarë pritet të ndodhë! [FOTO]

Publikuar më: 16:06 09-10-2018

Moti i kthjellët dominon Veriun dhe zonat Qendrore por Jugu mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Pasditja do të vijojë në kushtet e motit kryesisht të kthjellët në të gjithë vendin.

Më të theksuara kthjellimet paraqiten në Veri dhe zonat Perëndimore të Shqipërisë. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen me 1-2°C gjatë mëngjesit por rënie më të lehtë sjell mesdita duke bërë që vlerat ekstremale të luhaten nga 6- 27°C. Era do fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det vijon dallgëzim 2 ballë.

80l.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0065319538116455