INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shembja e banesave tek Bregu i Lumit/Basha kush hodhi gazlotsjellës do mbajë përgjegjësi

Shembja e banesave tek Bregu i Lumit/Basha kush hodhi gazlotsjellës do mbajë përgjegjësi

Publikuar më: 10:47 10-04-2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me përplasjen e policës dhe banorëve të zonës së Bregut të Lumit. Sipas tij kjo qeveri ka tradhtuar njerëzit e thjeshtë dhe Shqipëria është në mjerim ekonomik.

Kryedemokratit “kërcënon hapur”: Të gjithë ata që urdhëruan, dhunuan dhe sulmuan me gaz në shtëpitë e veta qytetarët dhe fëmijët e tyre do të mbajnë përgjegjësi.
Nga ana tjetër ai ju bën thirrje shqiptarëve ti dëgjojnë këto këmbana alarmi.
“Të bashkohemi, ti japim dorën njëri-tjetrit për ti dhënë fund këtij regjimi, për të çliruar drejtësinë, e për të garantuar një qeveri që punon për popullin”, shkruan Basha.

Article Logic
Execution time: 0.0035009384155273