INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shefi i MI5: ISIS kërcënon Europën, ja çfarë planifikon

Shefi i MI5: ISIS kërcënon Europën, ja çfarë planifikon

Publikuar më: 09:22 14-05-2018

Duket se makthi dhe terrori që ka shkaktuar edhe më parë ISIS nuk ka përfunduar.

Një paralajmërim i frikshëm vjen nga Britania.

ISIS synon të kryejë sulme “shkatërruese” dhe “më komplekse” në Europë pasi ka humbur territore të mëdha të Lindjen e mesme.

Alarmi vjen nga shefi i MI5 britanike, Andreë Parker, i cili do të raportojë për një gjë të tillë në mbledhjen e shefave të sigurisë evropiane në Berlin.

Vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, nga sulmi në Ëestminster nel 2017, janë ndaluar 12 atentate terroriste.

Numri një i shërbimeve sekrete britanike, është gati t akuzojë dhe Kremlinin për “shkelje flagrante të rregullave ndërkombëtare” për helmimin e ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe të vajzës së tij të Salisbury në mars.

Article Logic
Execution time: 0.0027279853820801