INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sezon provimesh! Studentë, njihuni me ushqimet që ju ndihmojnë kujtesën...

Sezon provimesh! Studentë, njihuni me ushqimet që ju ndihmojnë kujtesën...

Publikuar më: 17:40 05-02-2018

Gjatë sezonit të provimeve përqëndrimi duhet të jetë në nivele të larta ndaj për këtë arsye studentëve iu vijnë në ndihmë disa ushqime.
Ja disa që duhet ti keni në tryezë:
Qumështi i bajameve. Proteinat që ai përmban ndihmojnë më shumë në përqendrim si dhe rrisin energjinë.
Lëngjet nga boronica. Janë të pasura me antiokidantë që mbrojnë qelizat e trurit nga dëmtimet dhe me vitaminën C që ndihmon në kujtesë.
Çokollata e zezë. Çokollata e zezë ndihmon në rritjen e kujtesës, kohën e reagimet dhe aftësitë për zgjidhjen e problemeve.

Article Logic
Execution time: 0.0035879611968994