INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Seanca rinis me debate, Berisha kërkon Ramën. Basha mediat!

Seanca rinis me debate, Berisha kërkon Ramën. Basha mediat!

Publikuar më: 19:41 20-12-2018

Ka nisur me debate seanca plenare këtë pasdite, ku kryetari i Parlamentit i ka dhënë fjalë ish-kryeministrit Sali Berisha por ky i fundit ka referuar të flasë pasi ka kërkuar që në këtë seancë të rëndësishme duhet të jetë patjetër edhe kreu i ekzekutivit.

“Ka një detyrim, Kushtetuta e vendit dhe parlamentit, kur është fjala për buxhetin, ai që është kryetar ekzekutivi duhet të jetë këtu, jo me vezë dhe speca ta gjuajnë, por dhe me ato të tjerat që i meriton ta gjuajnë, prandaj thirre të vij këtu zotëri”, u shpreh Berisha.

Ndërkohë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, sapo ka nisur fjalimin e tij, e ka ndërprerë menjëherë, duke e arsyetuar atë me mungesën e mediave në Kuvend.

Thirrjes së tij për të futur në sallë mediat, Ruçi i është përgjigjur se në dijeninë e tij, ato televizione private që preferojnë ta transmetojnë, po e bëjnë një gjë të tillë.

Më pas Basha ka refuzuar të marrë fjalën pas ftesës së disatë të kreut të Kuvendit. Në të njëjtën mënyrë janë përgjigjur edhe deputetë e LSI-së.

Article Logic
Execution time: 0.010037899017334