INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
SAMSUNG na shokoi të gjithëve me produktet e reja që prezantoi në CES 2019

SAMSUNG na shokoi të gjithëve me produktet e reja që prezantoi në CES 2019

Publikuar më: 20:02 08-01-2019
CES nuk do të ishte njësoj pa prezantimin e disa pajisjeve nga Samsung. Në skenën e Las Vegas, shume drejtues te Samsung dolën për të na treguar një televizor të madh 8K, një frigorifer smart,një grup të tërë të karakteristikave të Bixby,nje laptop, dhe një robot që mund të kontrollojë presionin e gjakut.   Pajisja e pare qe u prezantua ishte TV 8K 98 inch më i madhi nga Samsung, i cili ka 2 milion pixel ne total. Merreni me mend qartësine në imazh të këtij TV. Nuk ka ende çmim apo datë të lançimit, por mund të parashikomi që do të jetë i kushtueshëm. Kur bie fjala tek cilesia dhe tek disajni i televizorëve ,Samsung ka arritur të na lej gjimthomne gojë hapur dhe këtë gjë e ka bërë dhe me këtë TV 8K.  
Instagram Banner
Notebook 9 Pro ishte një tjetër prezantim për Samsung në fushën PC. Samsung gjithashtu prezantoi një laptop të ri per gaming me një kartë GeForce RTX. Nuk jemi të sigurt nëse Samsung ka në plan të hyjë fort në fushën e robotikes por le të themi që e nisi mbarë me robotin e publikuar në CES . Nje robot per matjen e presionit të gjakut që me shumë mundësi do të avancohet akoma më shumë me kalimin e kohës. Në një menyre që askush nuk e priste, Samsung nisi CES 2019 duke njoftuar se kishte arritur një marrëveshje ekskluzive me Apple për të shfaqur aplikacionin iTunes Movies dhe TV Shows në TV Samsung. Kështu që me shumë mundësi 2019 do të jetë një viti i sukseshëm dhe me plot të reja për Samsung. ©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0034019947052002