INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sa e dhimbshme! Atentati me armë zjarri i merr jetën reperit të famshëm 32-vjeçar

Sa e dhimbshme! Atentati me armë zjarri i merr jetën reperit të famshëm 32-vjeçar

Publikuar më: 19:32 26-06-2020

Reperi i hitit “Pop, Lock & Drop It”, Lawrence Franks Jr, ka humbur jetën në mënyrë tragjike mbrëmjen e së enjtes.

Siç raportojnë mediat e huaja, 32-vjeçari është gjendur në një atentat me armë zjarri ku ka mbetur i vdekur, ndërsa sot është dhënë lajmi i hidhur.


Policia ka nisur menjëherë hetimet në vendin e ngjarjes, mirëpo deri tani nuk ka asnjë person të dyshuar dhe thuhet se hapja e zjarrit nuk kishte asnjë motiv.

Reperi i njohur ndryshe si Huey u qëllua me dy plumba në St. Louis, në vendin e tij të lindjes Kinloch, vetëm pak para mesnate.


Ai u dërgua në spital por nuk mundi të mbijetonte për shkak të plagëve të marra.

Kushëriri i tij, Bruce Franks Jr, konfirmoi lajmin e hidhur në Twitter me një foto nga performanca e fundit së bashku.

“Hera e fundit që performuam bashkë! Të gjithë e njihni si Huey, për të dashurit e tij ai ishte LJ! Kushëriri im i vogël! Pusho në paqe! Ky lajm na goditi fort!”-ishin fjalët e tij krahas postimit.

30091846-8463675-image-a-38_1593182449278.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0031170845031738