INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
S’dini të bëni foto për INSTAGRAM? Mësoni si të dukeni më tërheqës te të tjerët e të merrni shumë

S’dini të bëni foto për INSTAGRAM? Mësoni si të dukeni më tërheqës te të tjerët e të merrni shumë "LIKE"! [FOTO]

Publikuar më: 22:33 07-05-2018

Ndoshta personi ideal që ju keni krijuar në mendjen tuaj, mund të ekzistojë në të vërtëtë. Por çfarë ndodh nëse ai ka lindur në anën tjetër të globit? 

Disa dekada më parë, mundësia për ta takuar ishte pothuajse zero, por sot në botën e internetit gjithçka është e mundur. Sot është më e lehtë për të takuar miqtë të rinj nëpërmjet rrjeteve sociale, por kjo mundësi duhet përdorur me shumë mençuri.

Për këtë arsye ne kemi zgjedhur që t’ju japim disa këshilla se si të lini një përshtypje të mirë tek personi me të cilin po njiheni.

1.Mos u nxitoni

2.jpg

Mos prisni që të gjeni menjëherë të dashurin e ëndrrave dhe të ndjeni menjëherë dëshirën për të krijuar një familje. Mund të ekzistojë dashuria me shikim të parë, por jo me mesazhin e parë. Jepini kohë vetes për ta njohur më shumë. Përpiquni që personi me të cilin po komunikoni, të ketë në profilin e tij shumë të dhëna sa i përket informacioneve për hobin e tyre, për punën, për sportin e preferuar, sipas class. Kjo është e nevojshme për t’u siguruar që takimi juaj i parë, të mos jetë i fundit, që të keni përse të flisni.

2.Zgjidhni fotografinë e duhur

2.jpg

 

Sociologu Tinder Jessica Carbino zbuloi llojet e fotografive që tërheqin më shumë:
-Një foto me shumë ngjyra
-Njjë foto ku jeni vetëm ju dhe askush tjetër
-Pa ekzagjërime, mjafton vetëm një buzëqeshje

3.Plotësoni profilin tuaj me informacione sa më të vëreteta

3.jpg

 

Ky është hapi më i rëndësishëm. Merreni shumë seriozisht punën për të plotësuar të dhënat në profilin tuaj: sa më shumë informacione rreth vetes, hobi tuaj, zhanri i muzikës që ju pëlqen, sporti i preferuar, por mos kaloni në informacione shumë të detajuara sa i përket jetës pesonale.

Article Logic
Execution time: 0.0028479099273682