INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rusi, nga qielli bien 172 shufra ari

Rusi, nga qielli bien 172 shufra ari

Publikuar më: 09:38 16-03-2018

Nuk është aspak një shaka, nga qielli mund të bien edhe shufra ari.

Një gjë e tillë ka ndodhur në Rusi, ku një avion i cili transportonte shufra ari ka pësuar një defekt, dera është hapur në ajër dhe rreth 3 ton e gjysmë ar ka rënë në pistën siberiane.

Ngjarja ndodhi në Yakutsk në pjesën veri-perëndimore të rajonit.

Avioni An-12 po transpotonte rreth 9 ton ar dhe humbi rreth 172 shufra.

E në fakt ata që e panë këtë ngjarje sigurisht u afruan.

Mesa duket materiali nuk ishte fiksuar sic duhej dhe ekuipazhi është marrë tashmë në pyetje.

Article Logic
Execution time: 0.003525972366333