INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
MATEO

MATEO

Publikuar më: 17:57 27-09-2017

Mateo Çela ose sic njihet ne qarqet e krimit dhe narkotrafikut Xheneriku, eshte nje ish mafioz i cili ka qene ne krye te organizates mafioze me te famshme shqiptare "Vettingu". Nuk ka shume te dhena se si ai nisi dhe arriti deri ne drejtimin e ketij grupi, por nga deshmitaret e pakte dhe dokumenta te siguruara, flitet per trafik nderkombetar narkotikesh,ndertim pistash per ulje avionesh te vegjel,korrupsion ne nivele te larta (ne rang ministrash), perfitues ne tendera si pasoje e lidhjeve me boten e politikes, tregti armesh etj.Ai zoteron prona qe te perkthyera ne euro arrijne deri ne kater ishuj offshore. Gjithashtu ishte pronar universiteti privat, i disa qendrave biznesi, tre lokaleve, dy lloto, nje furre buke dhe nje kioske qe shet gazeta(kjo e fundit per pastrim parash). Ai zoteronte dhe nje servis makinash nga ku mori emrin dhe Xheneriku ku se bashku me bashkepuntoret Ervin Bejleri alias Elektroauti dhe Marsel Rupi alias Kolauduesi kane kontrolluar dhe kane vendosur fatet e shume njerezve. Ata tani jane kapur nga autoritetet antimafia nderkombetare dhe jane penduar per krimet qe kane bere keshtu vendosen qe cdo dite ne INTv ne emisionin e tyre "Kolaudim" ne oren 19:00 do tregojne fakte dhe ngjarje ne cilesine e deshmitarit dhe te penduarit me shpresen se sdo u hiqet e drejta per te shkuar ne Amerike.
Shenim: Cdo perkim me situata ose persona real, jane thjeshte koincidence ose muhabete me te degjuar...

Më shumë në këtë kategori: « FATMA
ERMALI »
Article Logic
Execution time: 0.002004861831665