INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rikthehet vera përvëluese në Europë, ja cilat janë vendet më të rrezikuara

Rikthehet vera përvëluese në Europë, ja cilat janë vendet më të rrezikuara

Publikuar më: 13:21 18-07-2019

Pas një pushimi të shkurtër, kur shumë vende europiane shijuan paksa ajrin e freskët do t’i rikthehemi sërish verës përvëluese të pak ditëve më parë.

Duke nisur nga ditët në vijim në shumë shtete duke përfshirë Francën, Gjermaninë, Austrinë, Norvegjinë, Spanjën, Portugalinë do të rikthehen temperaturat mbi 35 gradë.

Sipas parashikimeve të ekspertëve francezë Europa do të përjetojë një fazë të dytë nxehtësie.

Ekspertët thonë se Korriku është muaji më i nxehtë në të gjithë botën dhe pritet të jetë edhe më i nxehti i të gjitha kohërave.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0092201232910156
    array(1) { ["section"]=> string(79) "rikthehet-vera-perveluese-ne-europe-ja-cilat-jane-vendet-me-te-rrezikuara-98879" }