INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Reshje shiu dhe shtrëngata? Mësoni si do jetë moti sot, ka surpriza gjatë ditës…

Reshje shiu dhe shtrëngata? Mësoni si do jetë moti sot, ka surpriza gjatë ditës…

Publikuar më: 09:14 04-09-2019

Kushtet e motit në vendin tonë karakterizohen nga aternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas hershme dhe rreshje shiu të izolura në formën e rrebesheve në mesditë.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndimme shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie . Mbrëmja sjell përmirësim gradual të motit duke i zhvendosur shirat në dy ekstremet veri-jug.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 15/27°C

Zonat e ulëta 18/33°C

Zonat bregdetare 22/29°C

 

Article Logic
Execution time: 0.0032460689544678