INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama zbulon se kush do të dalë i papunë nën qeverisjen e tij

Rama zbulon se kush do të dalë i papunë nën qeverisjen e tij

Publikuar më: 14:31 14-03-2017

Nga Elbasani, ku uroi të gjithë shqiptarët Gëzuar Ditën e Verës, Kryeministri Edi rama foli sërish për nevojën e reformës në drejtësi. Por teksa theksoi rëndësinë e këtij procesi, shefi i ekzekutivit lajmëroi se do të ketë disa të papunë gjatë qeverisjes së tij dhe ata janë gjykatësit dhe prokurorët.
Edi Rama:
“Ju siguroj që ashtu siç po punojmë shumë fort për të transformuar rrënjësisht qytetet tona, ashtu siç po punojmë shumë fort për të bërë shtet dhe për të hequr nga rruga e të ardhmes gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar, ashtu do vazhdojmë të punojmë shumë fort për të rritur më tutje ekonominë dhe për të krijuar më shumë mundësi për punësim për të gjithë. Të vetmit të papunë në Shqipëri duhet të jenë ata që e mbajnë Shqipërinë peng, gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar”.

Article Logic
Execution time: 0.0031280517578125