INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama paralajmëron bizneset: Çdo ''trim'' që do tentojnë të abuzojë, do ta paguajë shumëfish...

Rama paralajmëron bizneset: Çdo ''trim'' që do tentojnë të abuzojë, do ta paguajë shumëfish...

Publikuar më: 16:24 07-08-2019

Kryeministri Edi Rama paralajmëron të gjitha bizneset që abuzojnë se do të ndëshkohen dhe do të përballen me ligjin.

Rama publikon në “Facebook” fotot e një tjetër biznesi të bllokuar, ndërsa shkruan se nuk ka asnjë shans që pompat e karburanteve të derdhin naftë, duke thithur lekët që u takojnë konsumatorëve dhe shtetit.

Sipas kreut të qeverisë, çdo “trim” që do tentojnë të abuzojë, do ta paguajë shumëfish.

“Jo jo, s’ka asnjë shans më që pompat e karburanteve të derdhin naftë, duke thithur lekët që u takojnë konsumatorëve dhe shtetit? Çdo “trim” që do të vazhdojë ta bëjë, do kapet dhe do ta paguajë shumëfish? Të gjithë të barabartë para ligjit #ZeroTolerancë ? ndaj abuzuesve”, shkruan kreu i qeverisë.

ramazerotoleranc.jpg

Article Logic
Execution time: 0.019567012786865