INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama i kërkoi dje dialog, zbulohet lëvizja e Bashës!  Ç’po ndodh në PD

Rama i kërkoi dje dialog, zbulohet lëvizja e Bashës! Ç’po ndodh në PD

Publikuar më: 09:27 23-05-2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë sot një takim me krerët e partive aleate me të cilët ka nënshkruar marrëveshjen e koalicionit opozitar.

Bëhet me dije se takimi është thirrur nga Basha dhe do të diskutohet në lidhje me vijimin e mëtejshëm të aksionit opozitar, dy ditë para protestës së gjashtë kombëtare që do të zhvillohet në Tiranë.

Një ditë më parë përmes një letre publike kryeministri Edi Rama i kërkoi Bashës të uleshin në një tryezë dialogu ku të bisedonin pa kushte.

 

Article Logic
Execution time: 0.0035269260406494