INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Publikohet lista e këngëtarëve të dy netëve gjysmëfinale në 'Festivalin e RTSH-së'

Publikohet lista e këngëtarëve të dy netëve gjysmëfinale në 'Festivalin e RTSH-së'

Publikuar më: 22:29 16-12-2019

Kjo fundjavë do të sjellë “Festivalin e 58-të të RTSH-së”, i cili do të ngjisë në skenë emra të njohur të muzikës shqiptare.

E diela do të jetë nata finale e spektaklit, ku do të shpallet edhe fituesi i çmimit të parë.

Stafi i festivalit nuk ka vonuar të zbulojë edhe listën e emrave që do të ngjiten në skenë sipas netëve, në dy netët e para gjysmëfinale.

Artistët që do të performojnë në festival të enjten, më 19 dhjetor, janë:

n1.png

Artistët që do të performojnë në festival këtë të premte, më 20 dhjetor:

n2.png

Këtë vit, drejtimi i “Festivalit të RTSH”-së i është besuar dyshes së njohur të ekranit, Alketa Vejsiut dhe Vera Grabockës, të cilat po sjellin risi të mëdha.

Article Logic
Execution time: 0.0024449825286865