INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Publikohen datat e provimeve për maturantët

Publikohen datat e provimeve për maturantët

Publikuar më: 16:28 27-02-2018

E pak muaj dhe të gjithë maturantët në vend do kryejnë provimet e detyruara dhe ato me zgjedhje. Ato sipas njoftimit të fundit të Ministrisë së Arsimit do të mbahen në muajin qershor. Përkatësisht provimin e gjuhës së huaj do ta kryeni në datën 4 qershor, atë të gjuhës dhe letërsisë në 8 qershor. Ndërsa provimi i matematikës do mbahet në 13 qershor dhe në fund do kryehet testi i lëndëve me zgjedhje, në datën 20 qershor.
Ministria e Arsmit i ka kërkuar dhe Drejtorisë të programeve të zhvillimit dhe Qëndrës të Shërbimeve Arsimore që brenda muajit mars të përcaktojë modelet e testeve për të gjitha llojet e provimeve.

Article Logic
Execution time: 0.0033230781555176