INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse meshkujt preferojnë më shumë femrat brune? Ja faktet!

Pse meshkujt preferojnë më shumë femrat brune? Ja faktet!

Publikuar më: 12:00 28-03-2018
Në  këtë artikull do ju sjellim disa  fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune.
Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre?! Sipas intv.al  ja disa nga faktet:
 
1. Brunet janë më misterioze
Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e tyre. Ato japin më pak informacion te të tjerët. Misteri i tërheq meshkujt!
2. Brunet ecin me bukurinë e tyre, si nata
Nëse biondet bëjnë figurë ditën, e kundërta ndodh me brunet. Ato ndriçojnë me sensualitetin e tyre më shumë natën. Biondet janë pranvera dhe vera, ndërsa brunet janë vjeshta e dimri.
3. Shfaqin më shumë personalitet
Sipas intv.al femrat brune përcjellin më shumë personalitet në sytë e meshkujve bukuroshë. Një mashkull tërhqet nga një femër, e cila rrezaton një karakter të fortë.
4. Burrat i konsiderojnë brunet si nënat më të mira për fëmijët e tyre
Ky  përfundim  del nga një studim i udhëhequr nga Universiteti Augsburg në Minesota, i publikuar në “Journal of Social Psychology”. Mesa duket, për ta brunet janë më të përgjegjshme për familjen.
Burimi: Marie Claire
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0035099983215332