INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse bashkëjetesa vret romancën në çift dhe si ta shpëtoni atë

Pse bashkëjetesa vret romancën në çift dhe si ta shpëtoni atë

Publikuar më: 13:52 19-10-2017

Të shkosh të jetosh me të dashurin tënd, është një moment i shënuar në lidhjen tuaj. Në bashkëjetesë, duhet të keni parasysh se po jetoni me njeriun që doni dhe nuk po ndani thjesht shtëpinë me një shok dhome. Ndonjëherë bashkëjetesa e vret romancën, por është e mundur që dhe në një situatë të tillë, të ruani shkëndijat në lidhjen tuaj. Ki mendjen! Ka gjashtë mënyra se si bashkëjetesa mund ta vrasë romancën:

6 mënyra si bashkëjetesa vret romancën dhe si t’i luftosh ato

1. Është më e thjeshtë për të neglizhuar kohën cilësore. Përderisa teknikisht ju tani e takoni njëri-tjetrin çdo ditë, bëhet më e vështirë të kujtoni ta bëni këtë kohë që keni bashkë të ketë vlerë. Kur nuk jetonit bashkë, kur takoheshit shkëmbenit ledhatime teksa shikonit televizor, ose dilnit për një shëtitje dorë për dore e të tjera si këto. Por, qëkurse fillon të bashkëjetosh, veç kur e gjen veten duke ngrënë vetëm në një tabaka para televizorit, ose njëri në kuzhinë, tjetri në dhomën e ndenjes. Ose kur vjen puna te shtrati, secili merr librin e tij të preferuar për të lexuar, ose ia fut direkt gjumit, i lodhur nga puna. Të mirat e të jetuarit bashkë janë të shumta, por mund të rrezikojë romancën tuaj.

2. T’u shpëtosh detyrave, nuk do të thotë një “jo”. Kjo është një hapësirë të cilën juve e ndani bashkë, kështu që nëse nuk kujdeseni për të në mënyrë të barabartë mund të krijojë një të çarë të vërtetë në lidhjen tuaj sepse mund të tingëllojë si një mungesë respekti. Megjithatë, nëse ai një mbrëmje nuk do të lajë enët, sepse është lodhur shumë në punë, kjo nuk do të thotë se po u shmanget detyrave të tij. Ndoshta vërtet është i lodhur, por herës tjetër do jetë pa diskutim i gatshëm të mbajë përgjegjësitë e tij.

3. Duke kaluar shumë kohë me miqtë, do të thotë më pak kohë për veten tuaj. Meqë tani jetoni bashkë, kjo nuk do të thotë se nuk mund të dilni në një takim si çift, diku jashtë. Nga frika se mos fyejnë miqtë e tyre apo i takojnë shumë rrallë, çiftet që bashkëjetojnë dalin në grup me miq dhe jo vetëm, sepse nuk duan që të mendojnë se ata po rrinë vetëm me njëri-tjetrin dhe i kanë harruar miqtë. Por nuk duhet tepruar ama, sepse edhe në këto kushte ende keni nevojë të dilni bashkë, vetëm ju të dy.

4. Rehatia është e mirë, por rehatia e tepër mund ta vrasë kohën tuaj seksi. Po, lejohet të jesh një qenie njerëzore në shtëpinë tënde, por do ama edhe një grimcë misteri (të paktën ndonjëherë). Nëse partneri yt të sheh në mënyrë të vazhdueshme të djersitur, me maska në fytyrë dhe duke gogësitur, nuk do të dukesh më si e dashura seksi me të cilën ai ka shkuar të jetojë, por si shoqja e tij e dhomës. E njëjta gjë vlen edhe për të! Thjesht pse po jetoni bashkë, kjo nuk do të thotë se ai nuk duhet të kujdeset më për veten, t’i lë flokët pa prerë apo të mos heq mjekrën.

5. Mos e lini seksin për nesër, ndryshe kurrë nuk do të vijë. Sigurisht, ka momente kur jeni shumë të lodhur që të bëni seks, por nuk duhet që kjo të bëhet rrugë. Mund të bëni diçka për ta evituar këtë... Gjatë ditës dërgojini njëri-tjetrit mesazhe “të pista” si dhe fantazoni për një mbrëmje të zjarrtë seksi. Kjo do t’ju ndihmojë t’ju rritet dëshira dhe që në darkë të jeni në humor të mirë për seks.

6. Një rutinë për gjithçka, nuk i lë vend spontanitetit. Të jetosh bashkë do të thotë të kesh plane të caktuara. Kush bën dush i pari në mëngjes, kush mund të ndjek programin e tij të preferuar në televizor, kush duhet të punojë deri vonë, kush do të gatuajë darkën. Por se keni një rutinë të nevojshme, kjo nuk do të thotë se nuk mund të jeni spontanë dhe ta mbani gjallë shkëndijën e pasionit. Ai mund të vijë në shtëpi dhe të të surprizojë me një tufë me lule, teksa ti mund ta surprizosh duke gatuar një darkë për të. Kjo do t’ju shpëtonte nga rutina!

Article Logic
Execution time: 0.0034999847412109