INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Protesta/Blindohet godina e Kryeministrisë, qindra policë në gadishmëri[FOTO]

Protesta/Blindohet godina e Kryeministrisë, qindra policë në gadishmëri[FOTO]

Publikuar më: 10:43 17-12-2018

Në nisje të protestës së studentëve, e cila parashikohet të jetë e përmasve të mëdha në rrugë kanë dalë me qindra policë.

Qeveria është vënë në lëvizje duke shtuar sigurinë pranë godinës së kryeministrisë. Ata kanë rrethuar selinë qeveritare. Ndërsa me mijëra studentë nga gjithë vendi kanë nisur të grumbullohen tek kryeministria. Studentëve sot ju janë bashkuar dhe prindërit, gjimnazistë dhe të rinj të forumeve rinore të partive.

Një ditë më parë studentët kanë qënë të ndarë disa nuk donin që politka të bëhej pjesë e protestës dhe të tjerë ishin dakord, por me kushtin që eksponetët partiakë të mos flasin.

polllokkk.jpg

pooookkkkk.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0034952163696289