INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Princeshë Diana na kishte paralajmëruar për këto trende që sot po bëjnë namin [FOTO]

Princeshë Diana na kishte paralajmëruar për këto trende që sot po bëjnë namin [FOTO]

Publikuar më: 12:56 31-08-2018

Princeshë Diana është padyshim një ikonë mode, e cila vazhdon edhe sot inspiron shumë vajza, por edhe shtëpitë e modës. Stili i Dianës është komentuar pafundësisht dhe arriti të hynte në zemrat e shumë njerëzve në mbarë botën me stilin e saj të pashoq, i cili mbahet mend edhe sot. Stili i saj i sofistikuar diktoi shumë trende në botën e modës, sepse ishte shumë i veçantë. Shkëlqimi dhe eleganca e saj ishin të pakohë. Veshjet e saj më të veçanta “casual” tani janë shumë në mode dhe shumë prejt tyre sot janë më në modë dhe trend se kurrë.

Kostumet
Kostumet e saja mbretërore jo vetëm se nuk janë shuar, por edhe sot janë inspirim për trende të ndryshme.

 

undefined-266512-1535541251161-image.1200x0c.jpg

undefined-266512-1535540662606-image.1200x0c.jpg

undefined-266512-1535546880880-image.1200x0c.jpg


Atletet e famshme të quajtura ‘grandpa sneakers’
Sot ato janë një ndër trendet më të fuqishme, por duhet të theksojmë se ‘grandpa sneakers’ i kemi parë tek princeshë Diana më herët.

undefined-266512-1535540676733-image.1200x0c.jpg

 

Streçet e famshme të çiklizmit
Streçet e çiklistëve të viteve ’80 dhe ’90 bënë namin këtë sezon veror dhe të gjithë menduam se këtë trend e sollën motrat Kardashian, por jo. Me këtë trend na ka prezantuar shumë kohë më përpara pricneshë Diana.

1527756919_262_princess-diana-2018-athleisure-icon.jpg

c0a02254021c65bdc51b1431665224a8--diana-spencer-queen-of-hearts.jpg


Kuadratat
Moda e kuadrateve duket se është përfshirë mjaft suksesshëm në botën e modës, pasi ky print rezulton të jetë më i pëlqyeri në sezonin vjeshtë-dimër. Princeshë Diana i adhuronte shumë dhe shpesh e kemi parë teksa vishte kostume apo pantallona me kuadrata.

df6938809d602f2e3414fc5fded6d4f1--greek-royalty-princes-diana.jpg

Article Logic
Execution time: 0.00872802734375