INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Policia nis lëvizjet/Blindon hyrjen para parlamentit[FOTO]

Policia nis lëvizjet/Blindon hyrjen para parlamentit[FOTO]

Publikuar më: 16:02 26-02-2019

Pas vendimit të Ruçit për zhvillimin e parlamentit sot në ora 17, opozita bëri lëvizjen e radhës dhe vendosi të mbajë protestë. 

Në këto kushte policia mori masa të menjëherëshme dhe një orë para nisjes së seancës, vendosi para godinës së parlamentit autoblindat dhe automjetet, që hedhin ujë me presion.
Në gadishmëri të plotë janë dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë.
Më 21 shkurt, policia rrethoi kuvendin me gardhe teli, për të penguar protestuesit të hynin në mjediset parlamentare, por sot e ndodhur në befasi s’ka patur kohët të aplikojë të njëjtën mbrojtje.

prot.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0019180774688721