INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
PLASI SHERRI! “I pafytyrë, të dhashë makinat e mia”/ NOIZY zihet KEQ me ish-shokun e ngushtë: Ti je fallco…

PLASI SHERRI! “I pafytyrë, të dhashë makinat e mia”/ NOIZY zihet KEQ me ish-shokun e ngushtë: Ti je fallco…

Publikuar më: 10:38 05-04-2021

Reperi Noizy është përfshirë në një sherr tjetër me një ish-mik. Mbrëmjen e djeshme ishte i ftuar në emisionin “Gjoni’s Black” të Meriton Mjekiqit, Escobars.

Reperi tha për Noizyn: “Tash nuk jam me ta se janë pak me hile si djem. Zini nuk është i drejtë, është një djalë i pafytyrë. Kur të ndihmon një njeri prej fillimit, me pare, me rroba, me krejt dhe mos me të respektuar, me ta hangër dorën se po i jep bukë me to, është gjynah e nuk ia vlen.”

Mirëpo këto deklarata duket se nuk janë lënë vetëm aty, por Noizy zgjodhi që ti përgjigjej. Në Instagram, ai shkroi se Escobar gënjen kur thotë që ka miq Drake apo figura të tjera të njohura botërore.

“Vjen Shqiperi dhe mundohet me rrejt njerzit kam shoke Drake dhe Chris Brown dhe Kylie Jenner a thu se njerzit ktu hajn bar nuk kuptojme se kur rrejne dhe Kur Tregojn verteten te 3 kto emrat qe permenda i bojn folloë kti në Instagram a e keni pa? .. nejse ti je rrenc dhe dukesh qe rren se të hup Zoni Kur flet per mu you bitch. Ti mke rrit mu? ti ke qen 10 vjec Kur un kam bo OTR o k**, ty ste del matematika. Ty tkam mar per dore tkam tregu ca asht bota e shqipria Ti mke cu mu në Amerik? 2011? Lol atehere ti ke qen 14vjec, ty tka njoftu Ryan bertant me njerzit e Drake, ti harxhojshe lek me u vesh si footbollerat me I bo shok me u njoftu me drake, Kishe qef me jeten e footballistit that rich life style. po ti Ske as 1 makin në emer tat, gjitha me qera, ato orat sjan tuat ato varset nqaf kushtojn 10.000£ Ryan bertant ste ka shok mo se Ja lutshe b***en me tbo drake follow ne instagram, ti merrje vesh Ku e ka hotelin drake në amerik dhe shkoje merrje dhomen me 1 kat me Drake tu shpresu Ishalla po e takon. Ti je robi ma fallc në ket toke. Shife veten Kur flet per mu Qysh të hup zoni. @iamryanbertrand @champagnepapi this guy comes to Albania saying his best friends with Drake.. @starino look what you made him think gjith tag kto njerz”, ka shkruar Noziy duke iu drejtuar reperit Escobars, postim të cilin e ka fshirë më pas.

 agga.png

 

Më pas ai ka publikuar një pjesë nga kënga e Noizy-t “Big Body Benzo” dhe shprehet se ka qenë ai që e ka ndihmuar reperin me para, me makina dhe e ka njohur me gjithë personazhet e famshëm.

“Thuaje dhe një herë? Edhe një herë ça? Hahaha Ky miu i vogël. Noizy është wasteman më i madh. (dikush që i papjekur që bën gjithçka për të mos arritur asgjë) Unë nuk kam thënë kurrë se Drake është shoku im, unë jam shok me @ovoroxx mos thuaj më gënjeshtra. Unë të ndryshova jetën, ti erdhe te vëllai im dhe ju përgjërove për ndihmë. Të kujtohet? Dhe ne të ndihmuam, të mbrojtëm si vëlla dhe ti je i mbushur me urrejtje. Unë të çova për herë të parë me pushime në Marbella, LA dhe më pas në New York. Të njoha me njerëz që nuk e kishe ëndërruar kurrë. E gjitha kjo është për shkak të emrit tim. Kush qëllohet në të pasme dhe nuk bën asgjë dhe prapë bën si i fortë në rap???

Unë të dhashë orët e mia, makinat e mia, paratë kur ti nuk kishe vend ku të qëndroje dhe të kam qëndruar pranë nga 2005-2015. Tani ti flet sepse unë po tregoj fakte. Unë nuk gënjej… tani ti bën kështu që të jesh si unë. Të gjithë shkoni shikoni këngën ‘Big Body Benzo’ të Noizy-t. Më nderon mua, unë e njoha me çdo personazh të famshëm. Shko bëj detyrat e shtëpisë @iamryanbertrand ishte shoku im. Fitues i Champions League. Unë e vendosa emrin OTR në hartë midis njerëzve nga Shqipëria. Por e di çfarë nuk do merrem shumë. Por mos thuaj gënjeshtra. Mos thuaj më asgjë, do shihemi me njëri-tjetrin.”, shkruan Escobars.

rat.jpg

 

Nuk kaloi shumë dhe Escobars “qerasi” fansat me një foto të vjetër, krahas të cilës shkruajti “My son, djali im”.

 dg.jpg

 

 

Article Logic
Execution time: 0.0032820701599121