INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Plas skandali i Facebook

Plas skandali i Facebook

Publikuar më: 16:11 16-11-2018

Mesa duket se po shuheshin polemikat mbi skandalin e të dhënave dhe interferencat e Rusisë, një hetim i New York Times rihap plagët dhe shënon dritën e dyfishtë kundër Mark Zuckerberg dhe Sheryl Sandberg.

Instagram Banner

Sipas "il quotidiano", jo vetëm kanë injoruar shenjat e alarmit të rusëve në Cambridge Analytica, por kanë refuzuar vazhdimisht, duke arritur të largojnë nga problemet e shoqërisë duke e ushqyer disinformimin, edhe atë kundër George Soros.

Facebook hedh poshtë akuzat. "Thjesht falsitet", thotë Zuckerberg. Shefi i kompanisë flet për shpifje kundër kompanisë së tij dhe vendos në dukje hapat përpara që ka kryer kompania.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0089781284332275