INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pas letrës së Metës, MIE deklaron: Punimet te Unaza e Re do të vazhdojnë, transparente procedura e tenderit

Pas letrës së Metës, MIE deklaron: Punimet te Unaza e Re do të vazhdojnë, transparente procedura e tenderit

Publikuar më: 15:40 05-02-2019

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i ka dhënë fund aludimeve për anulimin e projektit të Unazës së Re.

Balluku bën me dije se loti i dytë dhe i tretë po vazhdojnë punimet sipas procedurave.

'Informoj se loti i dytë dhe i tretë vazhdojnë sipas procedurave të kryera. Procesi i shpronësimeve është sipas ligjit.

Familje në mes të katër rrugëve ne nuk do të lemë', tha ministrja.

Më tej ajo bëri me dije se Kontrata për lotin e parë do të jetë transparente për publikun.

'I kam kërkuar ARRSH që çdo garë pubilke e përgatitur prej atij institucioni të jetë live në televizion para publikut', tha Balluku.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.014801025390625
    array(1) { ["section"]=> string(109) "pas-letres-se-metes-mie-deklaron-punimet-te-unaza-e-re-do-te-vazhdojne-transparente-procedra-e-tenderit-86216" }