INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pas Hahn edhe Kukan ka një mesazh për shqiptarët [FOTO]

Pas Hahn edhe Kukan ka një mesazh për shqiptarët [FOTO]

Publikuar më: 09:38 12-05-2017

Ndërkombëtarët vijojnë thirrjet ndaj opozitës për ti dhënë fund bojkotit dhe për të marrë pjesë në zgjedhje. Pas mesazhit të komisionerit për Zgjerimin Johannes Hahn drejtuar shqiptarëve, ai është mbështetur edhe nga eurodeputeti Eduard Kukan
Përmes një postimi në në Tëitter Kukan shkruan se i jep mbështetje të plotë deklaratës së Hahn.
Duart Kukan:
“Përkrah plotësisht Johannes Hahn dhe deklaratën e tij për qytetarët e Shqipërisë”.
Me një letër drejtuar dje qytetarëve shqiptarë, komisioneri për zgjerimin, dënoi ashpër çdo thirrje për të penguar të drejtën e qytetarëve për të votuar. Hahn theksonte se përfaqësuesit evropian tentuan deri në fund për një marrëveshje por kjo nuk u arrit, e megjithatë procesi i zgjedhjeve duhet të vazhdojë edhe pse Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë, thekson ai në letër.

kukan.png

Article Logic
Execution time: 0.0016171932220459