INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pas gjashtë letrave, Rama si da Vinçi me “Darkën e fundit” [FOTO]

Pas gjashtë letrave, Rama si da Vinçi me “Darkën e fundit” [FOTO]

Publikuar më: 10:06 28-05-2019

Kriza politike dhe gjetja e një zgjidhjeje ka bërë që kryeministri Edi Rama t’i dërgojë deri më tani 6 letra Lulzim Bashës, ku e fton në dialog pa kushte. Por lideri i PD, ka refuzuar të ulët në tryezën e bisedimeve dhe nuk heq dorë nga kërkesat e tij: largimi i kryeministrit, qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme.

Me letrën e gjashtë Rama theksoi se letrave të tij po u vinte fundi.

Ndërsa sot kryeminisitri ka publikuar në rrjetin social Instagram një foto me kryeveprën e Leonardo Da Vinçit, ‘Darka e Fundit’ dhe shprehet se kjo vepër është restauruar pas 22 vitesh.

Darka e fundit, është darka që hëngri Jezu Krishti me apostujt mbrëmjen para vdekjes.

da_vinci_ok.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0034549236297607