INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Partizani luan biletën për në turin e dytë të Champions League, Lerda: 'Shkojmë për fitore'

Partizani luan biletën për në turin e dytë të Champions League, Lerda: 'Shkojmë për fitore'

Publikuar më: 15:49 17-07-2019

Partizani do të ketë ditën e sotme një sfidë vendimtare përballë Karabagut, e cila mund t’i mundësojë kualifikimin për në fazën tjetër të Champions League.

Kampionët e Shqipërisë do të udhëtojnë për në Azerbajxhan, teksa ndeshja e parë e luajtur në Tiranë përfundoi me rezultatin 0-0. “Demat e Kuq” qoftë edhe me anë të një barazimi 1-1 mund të arrijnë të marrin një kualifikim të vlefshëm.
Trajneri italian Franco Lerda është shprehur se ekipi i tij nuk do të jetë thjesht për ekskursion në Baku.

Kjo përballje do të luhet në Dalga Arena të Bakut i cili është përuruar në 6 qershor të vitit 2011 dhe ka një kapacitet me 6500 vende.

Partizani ka fluturuar që prej dy ditësh në Azerbajxhan dhe në ditën e sotme ka kryer seancën e fundit stërvitore përpara ndeshjes që do të zhvillohet në orën 19:00.

Nga kualifikimi, në turin e dytë të Championsit të kuqtë arkëtojnë 380 mijë euro shtesë, përkundrejt 260 mijë eurove që të ofron Liga e Europës në tur të dytë. Me kalimin e Karabakut, në rastin më të keq arrijnë të përfitojnë edhe 280 mijë euro duke kaluar në turin e tretë të Ligës së Europës.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026519298553467
    array(1) { ["section"]=> string(93) "partizani-luan-bileten-per-ne-turin-e-dyte-te-champions-league-lerda-shkojme-per-fitore-98811" }