INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Çfarë po ndodh me opozitën e re? Në mungesë të kryetarëve ndahet në 3 grupe

Çfarë po ndodh me opozitën e re? Në mungesë të kryetarëve ndahet në 3 grupe

Publikuar më: 15:06 08-07-2019

Opozita e re nuk po tregon kompaktësi në Parlament. Nuk janë vetëm dy grupe, të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim por janë opozita është ndarë tre grupe. Grupi i tretë është zyrtarizuar sot dhe ai kryesohet nga Adriatik Alimadhi, kryetari i Ballit Kombëtar dhe në përbërje të tij janë deputetët Kostaq Papa, Ervis Meçe, Koci Tahiri, Zef Shtjefni, Selami Jenisheri dhe Ramadan Gjuzi.

Njëri grup drejtohet nga demokratja Rudina Hajdari dhe një tjetër i pavarur kryesohet nga Nimet Musai nga radhët e LSI.
Nuk mund të thuhet me siguri pse janë ndarë deputetët opozitarë në tre grupe por mund të thuhet që rakordimet e tyre për votat në parlamëent pothuajse mungojnë.

Article Logic
Execution time: 0.0030419826507568