INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Opozita diskuton për djegien e mandateve, Haxhinasto në Kuvend

Opozita diskuton për djegien e mandateve, Haxhinasto në Kuvend

Publikuar më: 13:00 18-02-2019

Në selinë e PD Lulzim Basha ka mbledhur deputetët për të diskutuar djegien e mandateve. Nga Lëvizja Socialiste për Integrim ende nuk ka një qëndrim lidhur me këtë. E nga ana tjetër sot në Komisinin e Ekonomisë merr pjesë dhe deputeti i LSI-së, Edmond Haxhinasto, i cili ka parashtruar disa pyetje lidhur me koncensionet në infrastrukturë. 

A do të thotë kjo që nuk ka një dakordësi mes PD dhe LSI-së për djegien e mandateve? Apo është vetëm Haxhinasto i cili nuk pajtohet me seknarin e djegies së mandateve nga ana e opozitës?
Këto pikëpyetje do të marrin përgjigje pas konsultimeve mes PD dhe LSI-së për propozimin ekstrem të kryedemokratit Lulzim Basha për të djegur mandatet.

 

Article Logic
Execution time: 0.0081009864807129