INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
One night stands? Do habiteni çfarë mendojnë femrat dhe meshkujt për to

One night stands? Do habiteni çfarë mendojnë femrat dhe meshkujt për to

Publikuar më: 14:59 20-01-2017

Të zgjoheni në një shtrat të huaj, ju bën të ndiheni keq tw nesërmen.  Ndaj nuk është çudi që 35% e femrave ndihen fajtore pas një “one night stand” me një të huaj.

Për më tepër, janë anketuar 263 studentë të moshës 19 dhe 37 vjeç të cilët kishin përjetuar një takim rastësor seksual.

Prej tyre, 35% e femrave u shprehën të penduara  ndërsa vetëm 30% të të anketuarëve u shfaqën të kënaqur mezgjedhjen e tyre dhe këta ishin kryesisht meshkujt.

Ndërkohë 80% e femrave u shprehën të lumtura që e kishin  refuzuar shansin e parë për të patur seks rastësor.

Edhe autori i këtij studimi, profesor Leif Edward Ottesen Kennair u shpreh: “Gratë ndihen keq  më shumë se meshkujt, pasi kanë pranuar të kenë marrëdhënie rastësore me një të huaj””. “Meshkujt gëzojnë në mënyrë të konsiderueshme më shumë marrëdhënien seksuale  por gjinia nuik është një faktor i rëndësishëm që ndikon në keqardhjen seksuale të seksit rastësor.

Ekspertët dolën në përfundimin se teorikisht burrat mund të ishin baba të mijëra fëmijëve ndërsa gratë janë më të fokusuara tek  cilësia e partnerëve. 

Article Logic
Execution time: 0.0033540725708008