INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Obobo ça fati i zi! Kjo shenjë e HOROSKOPIT është “e mallkuar”, do i ecë ters 2018-ta

Obobo ça fati i zi! Kjo shenjë e HOROSKOPIT është “e mallkuar”, do i ecë ters 2018-ta

Publikuar më: 23:43 18-04-2018

Zbuloni nëse është shenja juaj!

Astrologu Gregory Scott ka paralajmëruar se një nga shenjat e horoskopit duhet të bëjë kujdes këtë vit pasi e presin gjëra jo fort të këndshme. Ai thotë se shenja e Dashit do bëhet pjesë e një loje jo të pastër dhe mund të bjerë pre e dobësisë së momentit.
Scott shprehet:
Dashi mund te bjere pre e dobësisë së momentit duke u bere pjesë e një loje jo te pastër ne pune e në jetë personale”.

Astrologu e lidh këtë me faktin që Planeti i Afërditës do të jetë në kundërshtim me asteroidin Kentauro Asvolos.

Ai shton:
Në mitologji Asvolos është shenjti i centaurëve të egër. E mbulonte trupin me tym që të arrinte te bënte parashikim. Tymi presupozon ceremonitë e lutjeve qe lidhen me tymin dhe zjarrin. Ishte parashikues shumë i aftë. Ka bërë gabimin që i tregoi centaurëve punët e fshehta të Herkulit dhe Xiron ku u shkaktua më pas një luftë e përgjakshme ku mbeti i vrarë edhe vetë Asvolo. Sot përpara Asvolos ndodhet hëna e zezë që simbolizon femrën, joshjen estetiken dhe ndjeshmërinë dhe në pjesën e nëndheshme të saj. Sot me këtë kundërshtim duhet të dallojmë dashurinë apo erosin e vërtetë nga fiksimi i errët”

Article Logic
Execution time: 0.0034859180450439