INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nvidia ndryshon rregullat në gaming

Nvidia ndryshon rregullat në gaming

Publikuar më: 20:54 26-12-2018

Thashethemet thonë se është duke u publikuar shumë shpejt një GeForce RTX 2060 i ri dhe versionet mobile të kartelave grafike të Serisë GeForce RTX 20 të Nvidia. Por gjithashtu ne kemi dëgjuar tashmë disa fjalë për një Nvidia GeForce RTX 2050 të ri.

Një kartë grafike e re që përmban 896 CUDA Cores, 14 SM, 4GB memorie video dhe një frekuencë maksimale prej 1,560 MHz është shfaqur në bazën e të dhënave siç është zbuluar nga TUM APISAK. Kjo GPU thuhet se është identifikuar si një "Pajisje Grafike" e krijuar nga Korporata Nvidia, por është e sigurt se është e ndërtuar mbi arkitekturën Turing dhe ka të ngjarë të jetë zëvendësuesi i ri GTX 1050 (Ti) pasi që përmban vetëm 4GB video memory.Nvidia pret që me këtë kartë grafike të ndryshojë experiencëm e lojrave dhe të jetë akoma më emocionuese për shkak të shpejtësisë së saj.

Article Logic
Execution time: 0.0035049915313721