INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nuk po ia dilni t’i bëni për vete femrat? Meshkuj, shihni motin dhe u zgjidh ky problem!

Nuk po ia dilni t’i bëni për vete femrat? Meshkuj, shihni motin dhe u zgjidh ky problem!

Publikuar më: 23:46 19-06-2018

Besoni apo jo, nuk është te sharmi, stili, tregimi juaj, por te prognoza e motit. Ajo është përgjegjëse për suksesin te femrat. Është e njohur që koha dukshëm ndikon në sjelljen tonë. Mirëpo, e keni ditur që pikërisht prognoza e motit është përgjegjëse për të pasur sukses?

Revista “Psychology Today” ka bërë një studim në Francë, ku një djalosh u ofrohej femrave me qëllim që të merrte numrin e telefonit. Ai kuturu u ofrohej femrave gjatë disa ditëve dhe i regjistronte rezultatet. Disa nga ato ditë kanë qenë me vranësira, ndërsa disa dukshëm me diell. Ky djaloshi ka regjistruar që ka qenë shumë më i suksesshëm gjatë ditëve me diell.

Ato ditë kur rrezonte dielli njerëzit ishin më optimistë, më në humor dhe më të shoqërueshëm, prandaj vetvetiu edhe më të hapur edhe për njohje të reja, shkruan telegrafi. Pra, sipas këtij studimi, femrave duhet t’u afrohesh bindshëm kur është kohë e bukur, sepse atëherë janë të gatshme për romancë të re.

Meshkuj, bëhuni të ngrohtë dhe të këndshëm sikur dielli dhe ajo do të jetë juaja. Kur mendoni më mirë, nuk është për t’u habitur që të gjithë jetojmë për verën dhe për dashurinë e krisur verore.

Article Logic
Execution time: 0.00364089012146