INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me vendet ku makinat janë të ndaluara [FOTO]

Njihuni me vendet ku makinat janë të ndaluara [FOTO]

Publikuar më: 09:26 03-09-2019

Nëse jeni të lodhur nga trafiku dhe makinat duhet të dini se cilat janë vendet ku për fatin e mirë makinat janë të ndaluara.

Dhe nëse vendosni t’i vizitoni shijojini sa më shumë duke ecur.

Në Zermat të Zvicrës zgjidhja e transportit janë trenat, bicikletat, taksitë elektrike apo edhe karrocat. Zermatt është vend i përkryer për të bërë ski.

z1.PNG

E njohur për bukurinë e saj në Venecia shijoni udhëtimin vetëm me gondola.

venecia.PNG

Hydra një nga ishujt më të bukur të Greqisë. E vështirë të lëvizni me automjete. Shijoni ecjen duke qëndruar larg makinave.

hidra.PNG

Dubrovnik në Kroaci. Makinat nuk lejohen në qytetin e vjetër. Duke ecur turistët mund të shijoni arkitekturën e Rilindjes.

kroaci.PNG

Në Holandë mund të vizitoni qytetin Giethoorn, një grup i vogël ishujsh të lidhur me ura. Nuk ka rrugë për makina. Vizitorët dhe banorët duhet të ecin ose të përdorin bicikleta.

hola.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0031931400299072