INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me 10 pikat e marrëveshjes së koalicionit opozitar

Njihuni me 10 pikat e marrëveshjes së koalicionit opozitar

Publikuar më: 09:57 23-04-2019

Partitë e opozitës janë duke firmosur marrëveshjen, ku mes të tjerash kërkojnë moshyrjen në zgjedhje deri në plotësimin e kushteve, krijimin e një qeverie tranzitore si dhe pamundësim të zgjedhjeve. 

Ja pikat e marrëveshjes:

-Krijimi i një koalicioni të bashkuar opozitar qytetar për zgjedhjet e ardhshme në vend

-Partitë nënshkruese të këtij koalicioni do të regjistrohen në zgjedhje vetëm pasi të jenë krijuar kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme

-Rruga e vetme për krijimin e zgjedhjeve të lira është një qeveri tranzitore me mandat të posaçëm

-Partitë e koalicionit opozitar nuk do të lexojnë asnjë farse elektorale

-Pamundësimi i zgjedhjeve farse të diktuara nga pakti i Ramës me krimin

-Rikonfirmojmë vullnetin tone se BE është rruga e vetme për ti dhënë fund tranzicionit

-Angazhohemi për një marrëveshje për çlirimin e ekonomisë nga oligarkia

-Angazhohemi për lufte pa kompromis ndaj krimit të organizuar

-Mbështesim liritë dhe të drejtat themelore të qytetareve të cilët dhunohen nga veprimet arbitrare te institucioneve shtetërore

-Angazhohemi për çdo individ apo parti te identifikuar si opozitare

 

Njihuni me 10 pikat e marrëveshjes së koalicionit opozitar

Partitë e opozitës janë duke firmosur marëveshjen, ku mes të tjerash kërkojnë moshyrjen në zgjedhje deri në plotësimin e kushteve, krijimin e një qeverie tranzitore si dhe pamundësim të zgjedhjeve.

Ja pikat e marrëveshjes:

-Krijimi i një koalicioni të bashkuar opozitar qytetar për zgjedhjet e ardhshme në vend

-Partitë nënshkruese të këtij koalicioni do të regjistrohen në zgjedhje vetëm pasi të jenë krijuar kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme

-Rruga e vetme për krijimin e zgjedhjeve të lira është një qeveri tranzitore me mandat të posaçëm

-Partitë e koalicionit opozitar nuk do të lexojnë asnjë farse elektorale

-Pamundësimi i zgjedhjeve farse të diktuara nga pakti i Ramës me krimin

-Rikonfirmojmë vullnetin tone se BE është rruga e vetme për ti dhënë fund tranzicionit

-Angazhohemi për një marrëveshje për çlirimin e ekonomisë nga oligarkia

-Angazhohemi për lufte pa kompromis ndaj krimit të organizuar

-Mbështesim liritë dhe të drejtat themelore të qytetareve të cilët dhunohen nga veprimet arbitrare te institucioneve shtetërore

-Angazhohemi për çdo individ apo parti te identifikuar si opozitare

Article Logic
Execution time: 0.0043098926544189