INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëzit e lumtur bëjnë në një lidhje diçka që të gjithë e kanë frikë. Do habiteni!

Njerëzit e lumtur bëjnë në një lidhje diçka që të gjithë e kanë frikë. Do habiteni!

Publikuar më: 10:45 28-09-2017
Sipas ekspertëve, disa tradhëti në lidhje nuk ndodhin vetëm për një justifikim.
Sipas tyre njerëzit që janë të lumtur kanë më shumë mundësi të tradhëtojnë.
Besojeni apo jo, ka disa arsye pse kjo ndodh:
1. Shumica e njerëzve  të lumtur,  mashtrojnë sepse janë të mërzitur
Është e vështirë të jesh me një person gjatë gjithë jetës tënde. Herë pas here, ju mund të dëshironi një "aromë" të re, një herë në një kohë, vetëm për të ndriçuar gjërat. Nëse jeni të mërzitur dhe në rutinë më mirë bisedoni me partnerin sesa ta tradhëtoni atë.
2. Nuk janë të përgatitur  nga ndryshimet e jetës 
Shumë studime tregojnë se burrat dhe grate që janë të lumtur  kanë më shumë mundësi të mashtrojnë kur arrijnë një moshë si 29 ose 39 vjeç, sepse është një epokë historike. Duke qenë në shumicën e kohës mirë me rutinën e vet, kur marrin më shumë përgjegjësi fillojnë të trdhëtojnë.
3. Tradhëtojnë se duan te ndihen ende të vlerësuar nga të tjerët
Disa njerëz tradhëtojnë, jo sepse nuk e dashurojnë partnerin e tyre, por nga dëshira që kanë për të qenë të dëshirueshëm nga të tjerët. Në momentin që kuptojnë se një person tjetër tërhiqet nga ata, mundësia për tradhëti është më e madhe.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0037460327148438