INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëz, e urreni  ish-partnerin tuaj? 3 Gjërat që duhet të bëni!

Njerëz, e urreni ish-partnerin tuaj? 3 Gjërat që duhet të bëni!

Publikuar më: 11:49 27-02-2017
Mesa duket ka disa gjëra që duhet t’i bëni të gjithë ju që ende urreni ish-partnerin tuaj.
Të vazhdosh jetën pa shqetësime  duhet të harroni të kaluarën dhe të ecnni përpara. Sipas intv.al, ja çfarë duhet të bëni:
1. Duhet të largoheni nga rrjetet sociale
Edhe pse do njiheni me njerëz të rinj nëpërmjet rrjeteve sociale, sërish do jeni në kontakt me ish-partnerin tuaj. Ekspertët këshillojnë se duhet të qëndroni për një farë kohe, larg teknologjisë dhe të shijoni jetën tuaj pa atë.
2. Mos abuzoni me jetën tuaj
Ndarja juaj ka qenë e keqe dhe ju ende ndiheni keq?! Sipas intv.al duhet të mos i krijoni vetes suaj strese të tepërta, thjesht bëni sërish një jetë të shëndetshme. Mos harroni, se askush nuk është më i rëndësishëm sesa ju. Flini dhe ushqehuni sikur asgjë nuk ka ndodhur. Do ndiheni më mirë dhe do e largoni urrejtjen që keni për ish-in tuaj.
3. Qëndroni larg gjërave negative
Largoni nga jeta juaj gjërat që ju bëjnë keq. Në këtë mënyrë, nuk do e keni mendjen t’i bëni keq vetes suaj duke urryer ish-in tuaj. Mendoni pozitivisht dhe gjëra pozitive do t’ju ndodhin.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0032310485839844