INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një tjetër smartphone që vjen me një update të ri Android

Një tjetër smartphone që vjen me një update të ri Android

Publikuar më: 12:16 27-12-2018

OnePlus 5 dhe 5T më në fund po marrin versionin Android Pie. Versioni më i fundit i sistemit operativ të Google po vihet në dispozicion të telefonave OnePlus nëpërmjet një përditësimi on air. Rollout-i filloi këtë mëngjes dhe do të bëjë rrugën e tij për shumicën e pajisjeve gjatë dy ditëve të ardhshme sipas OnePlus. Përditësimi zyrtar i Android Pie vjen pas OnePlus nisur një periudhë të hapur beta për të testuar OS të ri në OnePlus 5 dhe 5T. Menjëherë pas beta, një përditësim zyrtar u bë i disponueshëm për përdoruesit kinezë. Ndërsa 5 dhe 5T marrin për të bërë kërcimin në Pie dhe OnePlus 6 mori një përditësim pothuajse pothuajse menjëherë, nuk ka patur asnjë fjalë nëse pjesa tjetër e formacioneve të kompanisë do të marrë përmirësimin në çdo kohë.

Instagram Banner

Me njoftimin e sotëm, OnePlus 5 dhe 5T bashkohen me Samsung Galaxy S9 dhe S9 + në marrjen e thirrjes deri në Android Pie. Samsung filloi të shtynte përditësimin për smartphonet e saj në fillim të kësaj jave, megjithëse Pie nuk ishte planifikuar të vihej në dispozicion për pajisjet deri në janar 2019. ©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0034329891204834