INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
'NGUJIMI' i studentëve/ Të rinjtë brenda në Fakultetin e Ekonomikut, policët kyçin derën dhe nuk lejojnë...

'NGUJIMI' i studentëve/ Të rinjtë brenda në Fakultetin e Ekonomikut, policët kyçin derën dhe nuk lejojnë...

Publikuar më: 12:12 13-01-2019


Një grup studentësh të Ekonomikut vazhdojnë të qëndrojnë të ngujuar brenda fakultetit të tyre në shenjë proteste për plotësimin e kërkesave të tyre, duke mos lejuar zhvillimin e mësimit.

Burimet për mediet bëjnë me dije se studentët qëndrojnë të ulur të mbuluar me batanije brenda sallave, ndërsa policët privatë mbyllin derën e jashtme me kyç, për të mos lejuar persona të tjerë për të hyrë brenda ambienteve të Fakultetit Ekonomik që mund t’iu çojnë shtresa dhe ushqime.

Studentët e kanë gdhirë tërë natën dhe kanë deklaruar se e kanë pasur të vështirë qëndrimin për shkak të temperaturave të ulëta. Gjatë natës kanë qëndruar 50 studentë brenda fakultetit.

 

Article Logic
Execution time: 0.0029890537261963