INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse po “gjuani” një person më një tatuazh të tillë, më mirë lëreni fare sepse...

Nëse po “gjuani” një person më një tatuazh të tillë, më mirë lëreni fare sepse...

Publikuar më: 15:37 27-11-2017

Tatuazhet shpesh herë tregojnë momentet tona më të bukura ose ato më të këqijat të cilat ne i kalojmë gjatë jetës dhe vendosim t’i bëjmë të paharrueshme duke i “gdhendur” përgjithmonë në trupin tonë.

Por jo gjithmonë bëhen për të tilla arsye, ka njerëz të cilët tatuazhet i bëjnë thjesht nga dëshira për të pasur një të tillë në krah, gjoks apo diku tjetër, pra i realizojnë thjesht  për “qejfin” e tyre.

 Shumica e të dashuruarve zakonisht bëjnë simbole që “personifikojnë” dashurinë e tyre, për shembull një unazë të tatuazhuar, por kujdes edhe pse unazat gjenden zakonisht në gishtërinjtë tonë, tatuazhi i një spangoje të kuqe edhe pse është bërë i famshëm që prej shumë vitesh mbart një histori shumë të lashtë.

Bëhet fjalë për një profeci. "Spangoja e Kuqe e Fatit", është një profeci e vjetër që beson se Zoti e lidh një spango të kuqe e cila nuk këputet asnjëherë, mes një personi dhe shpirtit binjak të tij/saj.

Prandaj bëni kujdes nëse njihni persona që mbartin një tatuazh të tillë, mos u mundoni të flirtoni me ta apo të dashuroheni sepse e kanë një histori në të shkuarën që zor ta harrojnë.

Article Logic
Execution time: 0.0036089420318604