INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse keni ende marrëdhënie me ish-in tuaj, do ju ndodhë diçka që do habiteni

Nëse keni ende marrëdhënie me ish-in tuaj, do ju ndodhë diçka që do habiteni

Publikuar më: 10:52 20-04-2018
Të gjithë keni dëgjuar se pas një ndarjeje ka edhe persona që qëndrojnë miq më ish-partnerin e tyre.
Psikologët kohët e fundit kanë gjetur një përgjigje shokuese në lidhje me këtë gjë. 
Sipas një përfundimi të Oakland University,  ekspertët  kanë konfirmuar se kjo lidhet me personalitetin jo të mirë  të njerëzve. Si pasojë kjo i bën ata psikopatë dhe narcistë në lidhje me marrëdhëniet që krijojnë në shoqëri.
Sipas intv.al, njerëzit që kanë më shumë mundësi për të qëndruar mik me dike, që dikur e kanë pasur partner janë narcistë dhe psikopatë.  Ekspertët kanë sqaruar se këto persona e bëjnë këtë gjë për praktikë dhe arsye seksuale.
Pra, nuk është se jua ndjen shumë t’i qëndrojnë pranë si mik, por duan t’i përdorin për interesat e veta. Mos pranoni ftesat e tyre, sepse jeni më mirë pa ata në jetën tuaj.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0026211738586426