INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse dëshironi të keni sukses në karrierë, zyra juaj duhet të ketë këtë ngjyrë. Zbulojeni!

Nëse dëshironi të keni sukses në karrierë, zyra juaj duhet të ketë këtë ngjyrë. Zbulojeni!

Publikuar më: 13:33 11-12-2018
Ekspertët kanë sjellë disa shpjegime si ndikojnë ngjyrat në gjendjen tonë shpirtërore.
Ja ngjyrat më të shpeshta dhe si ndikojnë ato në jetën tuaj:
E verdha: Ndikon për t’u përqendruar. Nëse keni ngjyrën e verdhë pranë, me siguri do ju ndihmojë të përqendroheni sa më shumë. Mbajeni edhe në zyrë, do jeni më produktivë në punë. Thuhet, se kjo ngjyrë do ju japë më shumë mundësi për t’u rritur nga ana profesionale. Kjo është ngjyra që duhet të jetë në zyrën tuaj!
E kaltërta: Është ideale për t’u qetësuar. Kjo shpjegon dhe faktin se deti dhe qielli na qetëson shumë. 
E gjelbërta: Është ngjyra e natyrës, dhe ka një efekt qetësues. Prania e bimëve, sipas intv.al ushtron një efekt të dobishëm në nivelin psikologjik. Mundohuni ta keni pranë sa më shumë këtë ngjyrë.
Portokallia: Është ngjyrë e ngrohtë dhe stimulon mendjen. Ndikon shumë të humori dhe ju bën optimistë.
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0027852058410645