INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse dashuroni një person të shenjës së peshqve, duhet të dini këto 3 gjëra. Rrezikoni ndarjen!

Nëse dashuroni një person të shenjës së peshqve, duhet të dini këto 3 gjëra. Rrezikoni ndarjen!

Publikuar më: 14:24 01-03-2018
Njërëzit që i përkasin shenjës së peshqve janë ëndërruesit e zodiakut.
Një Peshk i shëndetshëm sheh dashuri në çdo cep të universit. Por çdo shenjë e zodiakut ka cilësi pozitive dhe negative dhe Peshqit nuk bëjnë përjashtim. Po cilat janë këto 3 gjëra që peshqit i fshehin nga partneri? Sipas intv.al janë pikërisht këto gjëra që mund t’ju shpëtojnë nga ndarja, nëse informoheni sa më shpejt.
1. Ata përdorin ëndrrat e tyre për t'u fshehur nga realiteti
Nëse Peshqit e kanë të vështirë për të punuar në projektet e tyre, ata thjesht mund të jenë në kërkim të ëndrrave të tyre. Por nëse Peshqit janë të pakënaqur, ata do të shpenzojnë të gjithë kohën e lirë në kërkim të ëndrrave të tyre. Mos u ankoni për sjelljen e tij, pasi duhet t’i lini në botën e tyre.
2. Ata i përgjigjen idealizmit me pesimizëm
Kur peshqit ndihen mirë, optimizmi i tyre duket se lidhet me kufizimet e realitetit. Kur janë në depresion, kufizimet e realitetit i godasin ata. Ata mund të ndihen sikur gëzimi i tyre po kufizohet. Kur peshqit ndihen  pesimistë, sipas intv.al  ata do të gjejnë një mënyrë për t'i bërë të këqijat në realitet.
3. Nuk mund ta kuptoni pse mërziten
Ndjeshmëria e peshqve është një bekim. Ata janë jashtëzakonisht emocionalisht të disponueshëm. Sipas ekspertëve nuk janë kurrë njerëz  te trembur nga një stuhi emocionale. Ju mund t’i  bëni peshqit të mërzitur për arsye që as nuk e kuptoni. Ata mund të kenë projektuar një iluzion mbi ju që në fakt nuk ekziston dhe më pas mërziten. Nëse një peshk vërtetë e nxjerr  trishtimin e vërtetë që ka, mund të ndikojë negativisht në marrëdhënien tuaj, madje e bëjnë partnerin të ndihet në faj.
Burimi: Elite Daily
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0028901100158691